Bizi takip edin

Haberler

WhatsApp Kullanıcı Sözleşmesi ile İlgili Geri Adım Attı

WhatsApp, kullanıcı gizlilik sözleşmesinin uygulamaya alınacağı tarihi erteledi. İşte detaylar…

tarihinde yayımlandı

Ocak ayının ilk haftasından itibaren tüm dünyada dalga dalga yayılan tepkilerin odağındaki WhatsApp, Türkiye’de hukuki mecraya da taşınan kullanıcı gizlilik sözleşmesinin uygulamaya alınacağı tarihi erteledi. Ayrıca ilgili sözleşmesine onay vermeyen kullanıcıların hesaplarının silinmeyeceği bildirildi. Onay vermeyen kişilerin WhatsApp’ı 8 Şubat 2021 itibarıyla kullanamayacağı kaydedilmişti.

Kişisel veri gizliliğini ihlal edebileceği sözleşmeden geri adım atan mesajlaşma platformu açıklamasında, “WhatsApp’ta gizlilik ve güvenliğin nasıl çalıştığına dair yanlış bilgileri aydınlatmak için daha fazlasını yapacağız.” İfadelerine yer verdi. Dolayısıyla endişeye neden olan konu ile ilgili çok daha detaylı bilgilendirmeler sağlanacağını vurgulamaktan geri durmadı.

En son WhatsApp açıklamasında kişisel iletişimin uçtan uca şifreleme ile korunduğu, WhatsApp dahil hiçbir kuruluşun özel mesajlara erişiminin bulunmadığı vurgulandı. İlgili güncellemede bunun değişeceğine dair herhangi bir işaretin söz konusu olmadığı kaydedilirken sözleşmede verilerin nasıl ve ne şekilde kullanılacağına dair şeffaflık sağlandığı öne sürüldü. Kullanıcıların şartları inceleyip kabul etmeleri için gerekli sürenin ileri tarihe (15 Mayıs 2021) alındığı aktarıldı.

Okumaya Devam Et