Bizi takip edin

Yardım Merkezi

Web kameramın güvenliğini nasıl sağlayabilirim?

İnternete bağlı cihazlar için güvenlik tehditleri hep oldu. Fakat konu kamera güvenliği olduğunda mahremiyet endişeleri en üst noktaya taşınıyor. Web kamera güvenliğiniz için yapmanız gereken birkaç pratik önlem var. Onları bu yazımızda açıklıyoruz.

Yayımlandı

-

Dizüstü bilgisayarlar için en pratik yöntem, kullanmadığınız zaman webcam’in üzerini bantlamak. Ancak bebek kamerası gibi sürekli açık kalmasını istediğiniz IP kameralar için bu bir çözüm değil.

Bir Rus web sitesi, tüm dünyadan binlerce web kamerasını canlı yayına açarak bu güvenli zafiyetini gözler önüne sermişti. Tüm kameraların ortak bir sorunu vardı: Varsayılan yönetici parolasını değiştirmemişlerdi veya 12345 gibi çok basit parolalar kullanmışlardı.

Önerimiz her zamankinden farklı değil: Varsayılan parolayı güçlü ve başka bir yerde kullanmadığınız bir parolayla değiştirin. Kameranızın gizli gözlerden uzak kalması için bu değişiklik önemli.

Tabi bir de siz kullanıcıların elinde olmayan, kamera üreticileri tarafından alınması gereken teknolojik tedbirler bulunuyor.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir