Bizi takip edin

Makale

Web filtresi çözümlerinin hayat kurtarıcı 7 özelliği

Günümüzde çocukların ve gençlerin internet güvenliğini sağlayan çözümler daha kritik öneme sahip olmaya başladı. Öğrenci güvenliği özellikleri ve özel bir ekip güçlendirilmiş Securly benzeri çözümler, okulların ve ebeveynlerin çocukları internette güvenli tutması için farklı özellikler barındırıyor. Bu çözümlerin sağladığı 7 kritik özelliği derledik.

tarihinde yayımlandı

1- Ücretsiz Chromebook Filtreleme

Kurulumu 5 dakikadan kısa sürüyor ve evinizde hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Geçtiğimiz aylarda Chromebook filtreleme tüm okullar için ücretsiz hale getirildi. O zamandan bu yana da sayıları hala artan 700 okul hizmete üye oldu ve self-servis Chromebook çözümünü kullanmaya başladı.

2- Auditor vasıtasıyla kendine zarar verme önleme

Kendi kendine zarar verme işaretlerini aramak için Gmail’i takip eden Auditor aracı, hizmete girdiği ilk birkaç ayında bile 1 milyondan fazla öğrenciyi güvende tuttu. Doğal Dil Çözümleme ve Yapay Zeka algoritmaları kullanan sistem, e-postalardaki kelimelerin arkasındaki duyguyu çıkarsayabiliyor. Risk altında oluşan davranışların ilk sinyali alındığında ebeveynler ve yetkililer anında uyarılıyor.

3- Genişletilmiş Ebeveyn Ayarları

Okula ait aygıtlara kural belirlemede ebeveynlere evde daha fazla kontrol vermek için Securly‘de bir ebeveyn portalı mevcut. Ebeveynler, öğrencinin neler yapabileceğini ve cihazlarında görebileceklerini özelleştirebiliyor, belirli sitelere ve kategorilere erişimi onaylayabiliyor veya reddedebiliyor. Bu, ebeveynler tarafından en çok tercih edilen özelliklerden biri.

4- PageScan (öğrenebilen karaliste)

PageScan özelliği, modern K-12 şebekelerinin katı performans gereksinimlerini karşılayabiliyor ve yeni içeriği isabetli bir şekilde engelleyebiliyor. PageScan, her saniye giderek büyüyen internete ayak uydurarak her gün veri tabanına yüzlerce site ekliyor. PageScan ayrıca tekrar güçlendirilerek artık çıplaklık içeren resimleri de tanıyabiliyor ve ebeveynlerin endişelerini daha da azaltıyor.

5- Azure AD

Google SSO’dan ve şirket içi AD desteğinden daha fazlasını isteyebilir misiniz? Şimdi isteyebilirsiniz. Azure AD desteği tamamlanmış ve birçok mutlu müşteriye dağıtılmış bulunuyor.

6- Ürün Kararlılığı

Hizmet her ne kadar çığ gibi büyüse de destek talebi artışı sadece yüzde 20’lik bir yükseliş gösterdi. Neden mi? Çünkü bulut merkezli filtreleme işe yarıyor ve ürün her zamankinden daha kararlı bir konumda yer alıyor.

7- Otomatik Ölçeklendirme

DevOps altyapısı, otomatik ölçeklendirmeyle baş edebilmek için güçlendirildi. Yani, iletişim trafiği arttığında veya azaldığında, sunucular ona göre çalışıyor ya da uyku moduna giriyor. Böylece sunucu zorlanmaları engellenerek kilitlenme veya çökmelerin önüne geçilirken, yoğunluğun az olduğu zamanlarda da enerji tasarrufu ve bakım için fırsat doğuyor.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir