Bizi takip edin

Haberler

Veri sızıntıları havayollarının en büyük sıkıntısı haline geldi

Web sitesinde yapılan değişikliklerden kaynaklı ortaya çıkan yazılım hatası Singapore Airlines’ın 284 yolcusunun kişisel bilgileri sızdı.

Yayımlandı

-

singapore havayolları

Son dönemde veri sızıntısı ile karşılaşan havayolu şirketlerinin sayısı giderek artıyor. Son olarak veri sızıntısı yaşayan havayolu şirketlerinin arasına Singapore Airlines da eklendi. Yazılım hatasından kaynaklanan bir sorundan dolayı sadakat programına kayıtlı 284 yolcunun kişisel bilgileri sızdı. Sızan bilgiler arasında sekiz yolcunun pasaport bilgileri de yer alıyor.

Yazılım hatası havayolu şirketinin Web sitesinde yaptığı değişikliklerden sonra ortaya çıktı. Siteye giriş yapan üyeler başka üyelerin bilgilerini görüntüleyebildiler. Sistem günlük kayıtlarını inceleyen uzmanlar 284 yolcunun bilgilerinin sızdığını belirlediler. Yolcuların ad ve soyadları, e-posta adresleri, hesap numaraları, üyelik durumu, sahip oldukları miller, millerle yaptıkları işlemler ve henüz gerçekleşmemiş uçuş bilgileri sızan bilgiler arasında yer aldı. Sekiz yolcunun pasaport bilgilerinin sızdığından şüpheleniliyor.

Havayolundan yapılan açıklamaya göre yazılım hatası kısa süre içerisinde düzeltildi. Ayrıca olaydan etkilenen kullanıcılarla tek tek iletişim kurularak durumdan haberdar edilecekleri belirtildi.

Okumaya Devam Et