Bizi takip edin

Haberler

Twitter’daki açığı göstermek için yüksek profilli kullanıcıların hesaplarını ele geçirdiler

Güvenlik şirketi, Twitter’daki bir güvenlik açığını ispatlamak için kullanıcıların rızası olmadan hesaplarından tweet attı.

tarihinde yayımlandı

twitter

Insinia adlı güvenlik şirketi, Twitter’daki bir açığı ispatlamak için aralarında Eamonn Holmes, Lois Theroux ve diğer yüksek profilli kullanıcıların olduğu hesapları kısa süreliğine ele geçirdi. Şirkete göre bir kişinin telefon numarasını bilen birisi sahibi olmadığı hesaptan tweet atabiliyor. Şirket, kullanıcılarına önlem olarak telefon numaralarını hesaplarından kaldırmalarını tavsiye etti.

Ancak konudan haberdar edilmeden Twitter hesaplarının böyle bir girişimde kullanılması bazı kullanıcıların hoşuna gitmedi ve durumu rahatsız edici olarak tanımladılar. Başka birisinin hesabını bu haberi olmadan bu şekilde kullanmanın doğru bir hareket olmadığını belirttiler. Şirket ise hesapların tam anlamıyla ele geçirilmediğini kullanıcıların hiçbir mesajının görülmediğini sadece bir tweet atıldığını belirttiler.

Diğer taraftan başka bir güvenlik şirketi ise bu işlemi kullanıcıların rızasını alarak yaptı. Örneğin Computer Weekly, güvenlik şirketine bu izni verdi ve şirket Computer Weekly’nin hesabından tweet attı.

Diğer taraftan Twitter’dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Herkese açık olan bilgiler kullanılarak gerçekleştirilen bu işleme izin veren açık henüz kapatılmış değil.

Okumaya Devam Et