Bizi takip edin

Son Gelişmeler

Tatilin tadını doyasıya çıkarırken kredi kartınızı güvende kullanmanın yolları

Yazın gelmesi ile birlikte birçok kişi tatil yerlerinin yolunu tuttu. Tatilin keyfini doyasıya çıkarmanız için yolculuklarınızı güvenli kılacak ipuçları burada.

Yayımlandı

-

Tatil

Dilerseniz daha önce gittiğiniz ülkeleri yeniden ziyaret edin, dilerseniz yepyeni maceraları, hiç gitmediğiniz ülkeleri tercih edin; tatilin asıl keyfini huzurlu ve güvenli bir yolculuk geçirerek çıkaracağınızı bilirsiniz. Yolculuk ve tatil boyunca, cüzdanınızda taşıdığınız nakit kaybolur veya kredi kartı kopyalanır endişesi tatil keyfinizi bozmasın diye, Mastercard güvenli tatilin ipuçlarını paylaşıyor.

Nakitsiz bir toplum yaratmayı hedefleyen Mastercard’ın ilk önerisi mümkünse üzerinizde nakit taşımamanız. Kredi kartı kullanmayı tercih etmeyenlerdenseniz, banka kartı veya ön ödemeli kart ile ödemelerinizi kartınıza yüklediğiniz para ile gerçekleştirebilirsiniz. Böylece, kartınız kaybolursa iptal ettirerek içinde kalan bakiyeyi koruma altına almış olursunuz. Kartınıza yolculuk öncesi yüklediğiniz miktar yeterli gelmezse banka veya ön ödemeli kartınıza her zaman yeniden yükleme yapabilirsiniz.

Kartınızın kaybolma veya çalınma riskine karşı hazırlıklı olun

Kredi kartı kullanıyorsanız, kaybolma veya çalınma riskine karşı kredi kartınızı veren bankanın iletişim numarasını cep telefonunuza kayıt edebilirsiniz. Olası bir kayıp veya çalıntı durumunda kartınızı bilginiz dışındaki kullanımlara karşı kolayca bloke edebilir, güvenliğinizi sürdürebilirsiniz. Yolculuk sırasında ihtiyacınız olmayacak ve kişisel bilgilerinizi içeren hiçbir evrakı yanınıza almayın. Hem çantanızdaki kalabalıktan kurtulmuş olursunuz hem de bu önemli belgelerin kaybolma riskini ortadan kaldırırsınız.

Seyahatiniz boyunca yaptığınız alışverişlerin fişlerini saklamanız da alabileceğiniz güvenlik tedbirleri arasında. Böylece hesap ekstrenizi, bu fişlerle karşılaştırabilir, sizin yapmadığınız bir harcama varsa bunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Okumaya Devam Et