Bizi takip edin

Haberler

Tanınmış Hacker Grubundan Elon Musk’a Tehdit

Ünlü milyarder, tanınmış hacker grubu Anonymous tarafından tehdit edildi. İşte detaylar…

tarihinde yayımlandı

Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in CEO’su olan dünyanın en zengin isimlerinden Elon Musk, ünlü hacker grubu Anonymous tarafından tehdit edildi. Yayınlanan bir video ile gerçekleştirilen tehdit, kamuoyunda ses getirdi.

Sosyal medya platformları üzerinden yayınlanan videoda Anonymous üyesi olduğu anlaşılan maske takmış bir kişi, değiştirilmiş sesi ile çarpıcı iddialarını konuya ilişkin görüntüler eşliğinde sıraladı. Musk, ‘şımarık bir milyarder’ olarak nitelendirilirken kripto para piyasasındaki oynadığı oyunların milyonlarca insanı mahvettiğini, Tesla şirketinin üretiminde çevreye zarar veren yöntemler bulunduğu, Mars’a seyahat fikrinin ise “umut arayan insanlardan faydalanmak” olduğu öne sürüldü.

Musk’ın ‘dünyayı kurtarma’ iddiasıyla açıkladığı birçok şeyin esasen kendisinin komplekslerinden kaynaklandığını ifade eden Anonymous ünlü ismin, çevrecilik ve inovasyon adı altındaki çeşitli faaliyetlerinin aslında gelir elde etmekten ibaret olduğunu da iddialarına ekledi. Video, “…Şimdi kendine denk bir rakip buldun. Biz Anonymous’uz. Biz bir orduyuz. Bizi bekleyin.” ifadeleri ile tamamlandı.

Anonymous, şirketlere ve hükümetlere karşı gerçekleştirdiği siber saldırılarla adından söz ettiren yasa dışı bir grup. Videoları ve siber saldırı sonucu ele geçirdiği bilgileri ifşa etmesiyle tanınıyor. Bu noktada yeni hedefinin Musk olduğu anlaşılan hacker grubunun sonraki adımlarının ne yönde olacağı merakla bekleniyor.

Okumaya Devam Et