Bizi takip edin

Haberler

Siber saldırganlar VFEmail’in ABD’deki sunucularını sildiler

VFEmail.net’in ABD’de barındırdığı sunucularına erişen siber saldırgan veya saldırganlar sunucularda bulunan tüm verileri sildiler.

tarihinde yayımlandı

chafer

Siber saldırganlar, e-posta hizmeti sağlayıcısı VFEmail.net’in ABD’de barındırdığı sunucularına erişerek tüm verileri sildiler. Sunucularda bulunan ABD’li müşterilerin tüm verileri silindi. 11 Şubat’ta meydana gelen saldırı ancak şirketin web sitesinin ve e-posta istemcisinin hizmet dışı kalmasıyla anlaşılabildi.

Şirketten yapılan açıklamada siber saldırganın şirkete ait tüm sunuculardaki diskleri sildiğini ve sanal makinelerden yedekleme sunucusuna kadar her şeyin kaybolduğu belirtildi. Sunuculara erişen siber saldırgan veya saldırganlar şirketten herhangi bir fidye talebinde bulunmadan doğrudan sunuculara ulaşarak tamamen verileri yok etme amacıyla hareket ettiler.
Şirket çalışanları her ne kadar silinen e-posta mesajlarını geriye getirmeye çalışsalar da şu ana kadar başarıya ulaştıkları söylenemez. E-posta hizmetine erişen müşteriler şu anda boş bir gelen kutusuyla karşılaşıyorlar. Eğer e-postalarını aynı zamanda çevrimdışı olarak yerelde saklayan bir e-posta istemcisi kullanmıyorlarsa e-posta mesajları sonsuza kadar ortadan kalkmış gibi görünüyor.

Okumaya Devam Et