Bizi takip edin

Son Gelişmeler

Siber güvenlik konferansı Hacktrick’18 Ankara’da başladı

Octosec ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu işbirliğiyle düzenlenen siber güvenlik konferansı Hacktrick’18 başladı.

tarihinde yayımlandı

Ömer Fatih Sayan

Octosec ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu işbirliğiyle düzenlenen siber güvenlik konferansı Hacktrick’18 başladı. İlk defa 2014 yılında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde “Üniversiteler Arası Siber Güvenlik Zirvesi” sloganıyla başlayan Hacktrick Siber Güvenlik Konferansı, siber güvenlik alanındaki önde gelen isimleri, kurumları ve şirketleri sektör ile buluşturuyor.

Bu yıl 5’incisi düzenlenen ve 3 gün süren etkinliğin ilk gününde konferanslar yer alırken kalan iki günde eğitimler ve diğer etkinlikler yer alıyor.

Bugün başlayan ve pazar gününe kadar devam edecek etkinliğin açılış konuşmasını Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan yaptı. Son dönemde bilgisayarlar ve sensörlerin baş döndürücü bir hızla etrafımızı kuşattığını belirten Sayan, sözlerine şöyle devam etti: “Teknolojik gelişmelerin odağında yer alan bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü, artık sadece tek başına bir sektör olmanın ötesinde tüm sektörler için kalkınma ve büyümenin baş aktörü haline geldi. Tüm sektörler için geliştirici ve ileriye götürücü bir etkiye sahip. Son yıllarda dünya ekonomisinin büyüme hızı yüzde 3 – 4 gibiyken bilgi ve iletişim sektöründe bu rakam 10 katına çıkıyor. Bu durum teknolojinin ne kadar büyük bir potansiyel barındırdığını gösteriyor”. Sayan, ayrıca BTK bünyesinde kurulan Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi hakkında çeşitli bilgiler paylaştı.

Etkinlikte, yapay zekadan nesnelerin internetine, siber savunmadan zararlı yazılımların detaylı bir şekilde incelenmesine kadar güvenlikle ilgili birçok alan ele alınacak. Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgiye https://hacktrickconf.com adresinden ulaşılabilir.

 

 

Okumaya Devam Et