Bizi takip edin

Haberler

Siber Güvenlik Haftası 22-26 Kasım 2021 Tarihleri Arasında Gerçekleşiyor

Siber farkındalığın artırılmasını esas alan etkinliklerin büyük kısmı online ve ücretsiz…

tarihinde yayımlandı

22-26 Kasım 2021 tarihleri arasındaki Siber Güvenlik Haftası kapsamında Türkiye’de siber farkındalığın artırılmasına yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
Bu noktada Milli Siber Güvenlik Zirvesi ve Fuarı öne çıkıyor… Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi sponsorluğunda, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve T.C. Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerindeki Milli Siber Güvenlik Zirvesi ve Fuarı, 22-24 Kasım 2021 tarihleri arasında düzenleniyor.

Milli Siber Güvenlik Zirvesi ve Fuarı’nda yerli siber güvenlik ekosisteminin gelişimine katkı sağlamak, siber güvenlik farkındalığını/iş birliklerini artırmak, kamu, özel sektör ve akademiyi bir araya getirmek öncelikli hedefler arasında yer alıyor.

Alanında uzman isimlerin konuşmalarına sahne olacak etkinlik, ücretsiz ve online şekilde takip edilebilecek.

Düzenlenen fuar sanal olarak ziyaret edilebilecek. Çok sayıda firmanın stantları ile katılım sağlayacağı Sanal Siber Güvenlik Fuarına katılım için web sitesi üzerinden kayıt olunması yeterli. Kayıt için siberguvenlikhaftasi.com web sitesi ziyaret edilebilir.

Siber Güvenlik Haftası dopdolu…

Milli Siber Güvenlik Zirvesi ve Fuarı’nın ardından Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 25-26 Kasım tarihlerinde konferanslar, webinarlar, eğitim ve yarışmalar düzenlenecek. Etkinliklere dair detaylar için Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin sosyal medya hesapları takip edilebilir.

STK ve kurumların yanı sıra bazı firmalar ücretsiz/online etkinliklerle siber farkındalığın artırılmasına katkı sağlıyor. Bu kapsamda 25 Kasım’daki Ödeme Sistemleri ve Veri Güvenliği Zirvesi gibi etkinliklerin öne çıkması bekleniyor.

Okumaya Devam Et