Bizi takip edin

Son Gelişmeler

Moskova’da açılan teleferik ikinci gününde siber saldırıya uğradı

Moskova’da Belediye Başkanı Sergei Sobyanin tarafından büyük bir törenle kullanıma açılan yeni teleferik, açılıştan iki gün sonra siber saldırıya uğradı.

Yayımlandı

-

teleferik

Moskova’da Belediye Başkanı Sergei Sobyanin tarafından büyük bir törenle kullanıma açılan yeni teleferik, açılıştan iki gün sonra siber saldırıya uğradı. Saldırı, Luzhinki Olimpiyat Kompleksini Sparrow Tepeleriyle bağlayan ve nehrin üzerinden geçen 720 metre uzunluğundaki teleferiği yeniden inşa eden MKD’nin (Moscow Ropeway) sunucularını vurdu.

28 Kasım tarihinde yerel saatle 14.00 sıralarında meydana gelen olay Moskova Belediye Başkanı tarafından yapılan bir açıklamayla duyuruldu. Olay sonrasında MKD tüm teleferik seferlerini durdurdu. 35 kişi kapasiteli teleferiklerde herhangi bir sorun yaşanmadı ve kimse yaralanmadı.

Yapılan güvenlik denetimlerinde sorun tespit edilerek kaldırıldı. 29 Kasım’da durdurulan seferler iki günlük duraklamadan sonra 1 Aralık’ta tekrar çalışmaya başladı. Yerel haber ajanslarına göre saldırıyı gerçekleştiren siber korsan tespit edildi ancak henüz yakalanmadı. Fidye yazılımı saldırısı olduğu zannedilen olayla ilgili herhangi bir net açıklama yapılmadı.

Okumaya Devam Et