Bizi takip edin

Haberler

Microsoft’un Yeni Siber Güvenlik Hizmeti Teknoloji ve Uzmanlığı Bir Araya Getiriyor

İnovatif özellikler taşıyan Microsoft Security Experts duyuruldu. İşte detaylar…

tarihinde yayımlandı

Microsoft, kullanıcılarının siber güvenlik tehditleri ile daha iyi başa çıkabilmesi adına yeni bir dizi yönetimli siber güvenlik hizmeti yayınladı. Microsoft Security Experts adı verilen “yeni bir yönetimli hizmet kategorisi” oluşturan Microsoft, bunun insan kontrolü ve makine öğrenimi ile müşterilere güvenlik, uyumluluk, kimlik, gizlilik ve üretkenlik hedefleri hakkında yardım edeceğini kaydetti.

Teknoloji şirketi tarafından yapılan açıklamada, Security Experts’in uzman teknolojisini insanların başını çektiği hizmetlerle birleştirerek şirketlere daha güvenli, uyumlu ve üretken olmaları için yardım edeceği ifade edildi.

Yeni sunulan hizmetlerden biri müşterilerin Microsoft Defender, Office 365, bulut uygulamaları ve kimlikler üzerinden toplanan veriler ile tehditlere karşı desteklendiği Microsoft Defender Experts for Hunting. Hizmet kapsamında uzmanlar bulguları inceleyip bağlamsal verileri gerekli bildiriler ve talimatlar olarak müşterilere iletiyor.

Diğer yenilik, birçok güvenlik şirketi tarafından sunulan, yönetilmiş genişletilmiş tespit ve tepki (XDR) hizmet kategorisine yönelik Microsoft Defender Experts for XDR hizmeti. Bu servis son noktalardan, bulut altyapılarından ve ağlardan topladığı veriler ile güvenlik incelemelerini, tehdit tespitini ve tepkileri hızlandırıyor. Hizmetin geliştirilme süresinin sürdüğü ve 2022 sonbaharında ön sürüm olarak çıkacağı bildirildi.

Microsoft Security Services for Enterprise ise kurumlar için tehdit tespiti ve yönetimli XDR hizmetini buluşturuyor. Bulut çevrelerinin ve tüm bilgi platformlarının korunması için Microsoft’un güvenlik bilgisi ve olay yönetimi (SIEM) sistemi ile XDR bir araya getiriliyor.

Microsoft’un sunduğu üç yeni güvenlik içeriği, şirketin Olay Tepki Güvenliği Hizmetleri ile Modernizasyon için Güvenlik Hizmetleri ürünlerine eklendi.

Microsoft, yeni ürün içeriği ile şirketlerin güvenlik hassasiyetlerini azaltmayı umuyor.

Öte yandan şirket tarafından sunulan verilere göre, ABD’de geçtiğimiz yıl doldurulması gereken 460 bin siber güvenlik pozisyonu bulunurken, bu miktar ülkedeki iş imkanlarının %6’sını temsil ediyor. Microsoft, önümüzdeki beş sene içerisinde 8.500 güvenlik personelinin işe alınacağını ve bu alana 20 milyar dolar yatırım yapılacağını belirtti.

Okumaya Devam Et