Bizi takip edin

Son Gelişmeler

Microsoft, Windows 10 Ekim ayı güncellemesini geri çekti

Microsoft, kullanıcılardan gelen çeşitli şikayetler doğrultusunda hafta başında dağıtımına başladığı Windows 10 Ekim ayı güncellemesini geri çekti.

tarihinde yayımlandı

windows-10

Microsoft, kullanıcılardan gelen çeşitli şikayetlerden dolayı Windows 10’un Ekim ayı güncellemesini geri çekmek durumunda kaldı. Şirket, güncellemeyi hafta başında gerçekleştirdiği Surface etkinliğinden sonra dağıtmaya başlamıştı.

Bazı Windows 10 kullanıcıları bilgisayarlarındaki bazı belgelerin silindiğini fark etmesi ve Microsoft’a bildirmesi üzerine dağıtım durduruldu. Windows Update sitesinde “Windows 10 Ekim 2018 (sürüm 1809) güncellemesini tüm kullanıcılar için durdurduk. Bazı kullanıcıların dosyalarının silinmesiyle ilgili kısıtlı sayıdaki bildirimi araştırıyoruz.” açıklaması yapıldı.

Microsoft etkilenen kullanıcılara doğrudan şirketle iletişim kurmalarını ve güncellemeyi manuel olarak indiren kullanıcılara güncelleme yapmamalarını öneriyor. Diğer taraftan bazı Windows 10 kullanıcıları ise güncellemeyi yaptıktan sonra bazı uygulamalar ve Microsoft Edge tarayıcısıyla internete bağlanamadıkları konusuna şikâyette bulundular.

Microsoft gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra güncellemeyi tekrar yayınlayacak.

 

Okumaya Devam Et