Bizi takip edin

Haberler

Microsoft ElectionGuard Yazılımında Açık Bulanları 15 Bin Dolara Kadar Ödüllendirecek

ElectionGuard Bounty programı, dünyanın dört bir yanındaki siber güvenlik araştırmacılarını Microsoft ile iş birliğine davet ediyor…

tarihinde yayımlandı

Teknoloji şirketi Microsoft tarafından geçtiğimiz Eylül ayında, çeşitli ülkelerdeki seçimlerin uçtan uca doğrulanmasını amaçlayan ElectionGuard adlı açık kaynak kodlu (üzerinde çalışılabilen, değiştirilerek geliştirilebilen) ve ücretsiz bir yazılım geliştirme seti (SDK) yayınlamıştı.

Oylama sistemlerine entegre edilebilen ve sayım işlemine dair güvenliğin garanti altına alınmasını esas alan ElectionGuard ile seçimlere dair soru işaretlerinin ortadan kaldırılması, kuruluşların sonuçları görebilmesi gibi hedefler öne çıkıyor.

Elbette her yazılım için geçerli olan olasılık, ElectionGuard için de geçerli. Hatalar söz konusu olabilir. Bu kapsamda Microsoft, ElectionGuard Bounty programını başlattığını duyurdu. İlgili program, dünyanın dört bir yanındaki siber güvenlik araştırmacılarını Microsoft ile iş birliği içerisinde SDK’nın etki alanında bulunan açıkları keşfetmeye davet ediyor. Üstelik 15 bin dolara kadar ödül fırsatıyla.

Geniş katılım bekleniyor

Program, sadece tam zamanlı siber güvenlik uzmanlarına yönelik değil. Yarı zamanlı uzmanlara, hobi olarak siber güvenlikle ilgilenenlere ve elbette ilgili öğrencilere de yüksek etkili güvenlik açıklarını keşfedebilme fırsatı sunuluyor.

Ödüller için yapılan açıklamada tespit edilen yazılım hatalarının, net bir şekilde sunulması gerektiğinin altı çiziliyor.

Daha fazla detay için buraya tıklayabilirsiniz.

Okumaya Devam Et