Bizi takip edin

Son Gelişmeler

Microsoft, ara seçimleri hedefleyen Rusya kaynaklı siber saldırılar tespit etti

ABD seçimlerine yönelik siber saldırıların şiddeti artarak devam ediyor. Microsoft, ara seçimlere yönelik çeşitli siber saldırıları durdurduğunu açıkladı.

tarihinde yayımlandı

Ara Seçim

Microsoft, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile ara seçimleri hedefleyen Rusya kaynaklı siber saldırı girişimlerini tespit ettiğini ve başarılı bir şekilde durdurduğunu bildirdi. Siber saldırıların arkasında aynı zamanda Strontium, Fancy Bear, Sofacy, Sednit ve Pawn Storm adlarıyla da bilinen APT28 adlı siber korsan grubunun olduğu ve çeşitli siyasi gruplarda yer alan kullanıcıların hesaplarını ele geçirmeye yönelik olduğu açıklandı.

E-posta yoluyla gerçekleştirilen saldırılarda, kullanıcıların gerçekmiş gibi gözüken sahte web siteleri üzerinden kullanıcı adı ve parolaları ele geçirilmeye çalışılıyor. Web sitelerinden üçü ABD senatosuna aitmiş gibi gösterilmeye çalışılırken diğer Web siteleri ise muhafazakar organizasyonlarmış gibi gösterilmeye çalışılmış.

Web siteleri birkaç ay önce oluşturulmuş

Web siteleri birkaç ay önce oluşturulmuş ve büyük web barındırma şirketlerinde barındırılıyor. Şu ana kadar siber korsanların tuzağına düşen kullanıcı olmamış ve bu siteler herhangi bir zarar vermeden önce kapatılmış. ABD seçimlerine yönelik daha önce başarılı saldırılar olduğundan şüphe edildiğinden siber güvenlik önlemleri büyük ölçüde artırılmış durumda.

 

 

Okumaya Devam Et