Bizi takip edin

Son Gelişmeler

Kullanıcıların gizlilik endişesi arttıkça DuckDuckGo büyüyor

Gizlilik odaklı arama motoru DuckDuckGo, geçtiğimiz Perşembe günü yaptığı bir açıklamayla günlük 30 milyon aramaya ulaştığını açıkladı.

tarihinde yayımlandı

duckduckgo

Gizlilik odaklı arama motoru DuckDuckGo, geçtiğimiz Perşembe günü yaptığı bir açıklamayla günlük 30 milyon aramaya ulaştığını açıkladı. Yapılan açıklamada 7 yılda 10 milyon aramaya, sonraki 2 yılda 20 milyona ve bir yıldan daha az bir süre sonunda günlük 30 milyon aramaya erişildiği belirtildi.

2008 yılında kurulan arama motoru, kullanıcıların anonim olarak arama yapabilmelerini sağlıyor. Herhangi bir kullanıcı bilgisi toplanmıyor, bilgi toplanmadığı için de kişisel bilgiler kimseyle paylaşılmıyor. Tarayıcının tanınması için dahi varsayılan olarak çerezler kullanılmıyor. İşte bu nedenden dolayı arama için birçok kullanıcı DuckDuckGo’yu kullanmaya başladı. Bunda Cambridge Analytica skandalı ve Google’ın kullanıcıların onayı olmadan bilgi topladığının ortaya çıkması çok etkili oldu.

Şirket yetkilileri, her geçen gün kullanıcı sayısının artmasından büyük memnuniyet duyduklarını ve Privacy Essentials tarayıcı eklentisi, mobil uygulama ve diğer gizliliğe özel uygulamalara talebin arttığını açıkladılar.

Okumaya Devam Et