Bizi takip edin

Bankacılık

İnternetten alışveriş keyfine devam etmek için kartınızı açtırmayı unutmayın

tarihinde yayımlandı

Son gün 31 Ocak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) 27 Ekim 2016 tarihinde iletilen talimatı gereği, kart hamillerinin açıkça talebinin bulunmadığı hallerde, banka kartı ve kredi kartlarının internet alışverişlerine kapalı olarak üretilmesi ve konuyla ilgili BDDK talimatı öncesinde üretilmiş tüm kartlar için hamillerinden de bu taleplerin toplanması gerekiyor. Bunun için son gün ise bugün, yani 31 Ocak 2018. Eğer hala banka ve kredi kartlarınızın internet alışverişine açılması yönünde talimat vermediyseniz yarından itibaren İnternet üzerinden alışveriş yapamayacaksınız.

Son dakikaya bırakıp unutmayın

Kartlarınızı İnternet alışverişlerinde kullanmaya devam etmek için yapmanız gereken işlem çok basit, banka veya kredi kartınızı aldığınız bankanızın müşteri temsilcisiyle şube, internet, mobil ve telefon kanalları üzerinden iletişime geçmek.

Sürekli nasıl olsa daha süre var diyerek son güne kadar bıraktıysanız artık bu işlemi yapmanızın zamanı gelmiş demektir. Yoksa yarın İnternet üzerinden alışveriş yapmak istediğinizde yapamayabilir ve kartınızı açtırana kadar bir alışveriş fırsatını kaçırabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi almak için Bankalararası Kart Merkezi’nin konuyla ilgili sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir