Bizi takip edin

Son Gelişmeler

Instagram kullanıcıları siber saldırıyla karşı karşıya

Ağustos ayının başından itibaren Instagram kullanıcılarına yönelik bir saldırı devam ediyor. Saldırıdan etkilenen kullanıcıların hesap bilgileri ve avatarları saldırganlar tarafından değiştiriliyor.

tarihinde yayımlandı

Instagram

Hesaplarından kendi isteği dışında çıkış yaptırıldıktan sonra kişisel bilgileri ve parolaları değişen kullanıcıların sayısı gittikçe artıyor. Birçok kullanıcı sosyal medyadan hesaplarının başkaları tarafından ele geçirildiğini, kullanıcı bilgileri ve avatarlarının (Disney veya Pixar karakteriyle değiştiriliyor) değiştirildiğini bildiriyor. Saldırıya uğrayan kullanıcılar parolalarını sıfırlamaya çalıştıklarında ise Instagram hesaplarının başka bir .ru uzantılı adresle değiştirildiğini görüyorlar.

Saldırı ağustos ayının başından bu yana devam ediyor

Şu ana kadar yüzlerce kişinin başına gelen bu olaylar ağustos ayının başından bu yana devam ediyor. Saldırılar arasındaki büyük benzerlik saldırıların aynı grup tarafından yapıldığını gösteriyor. Saldırıya maruz kalanların tamamında iki aşamalı güvenliğin etkin olmadığı görülüyor.

Hesapları ele geçiren siber saldırganlar, hesaplardan hiçbir fotoğraf paylaşmıyor ya da var olan fotoğraflara hiç dokunmuyorlar. Instagram’ın otomatik mesajları da siber saldırganların değiştirdikleri yeni e-posta adreslerine gidiyor. Instagram yetkilileri ise durumdan haberdar olduklarını ve etkilenen kullanıcıların belirli bir prosedürü izleyerek hesaplarını geri alabileceklerini belirtiyor.

Okumaya Devam Et