Bizi takip edin

Son Gelişmeler

Instagram, daha fazla güvenlik için 3 yeni güvenlik aracını kullanıma sundu

tarihinde yayımlandı

Instagram

022Geçtiğimiz günlerde koordineli bir saldırıya maruz kalan şirket kullanıcılarına daha fazla güvenlik sağlamak için harekete  geçti.

Şirketin blog’unda yer alan ve Instagram’ın kurucularından Mike Krieger’in kaleme aldığı “Instagram’ı güvende tutacak yeni araçlar” başlıklı yazıyla bu üç yeni özellik duyuruldu. Üçüncü taraf iki faktörlü doğrulama uygulamaları, Bu Hesap Hakkında ve Doğrulama Talep et adlı yeni özellikler gelişmiş güvenlik sağlayacak.

Kullanıcıların hesap güvenlikleri için bu yeni üçüncü taraf iki faktörlü doğrulama uygulamalarını kullanmaları gerekiyor. Bu sayede geçtiğimiz günlerde yaşanan hesapların ele geçirilmesi gibi durumlarla karşılaşmayacaklar.

Hesap bilgileri kimin takip edildiği hakkında bilgi verecek

Hesap bilgileri ise kullanıcıların Instagram’a ne zaman katıldıkları, ülkeleri ve eski kullanıcı adları gibi çeşitli bilgiler yer alacak. Bu sayede kullanıcılar çok sayıda takipçisi olan kullanıcılar hakkında bilgi alabilecekler.

Doğrulama talebi ise çok sayıda takipçisi olan kullanıcıların kendilerini doğrulamaları ve takipçilerinin gerçekten ünlü ya da gerçek bir fenomeni takip ettiklerinden emin olmalarını sağlayacak.

 

 

Okumaya Devam Et