Bizi takip edin

Haberler

İnovasyon: Prisma Cloud’a Kimlik Tabanlı Mikro Bölümlendirme Özelliği Geldi

Güvenlik platformu merkezli yaklaşımın öncüleri arasındaki bulut hizmeti Prisma cloud, yeni özellikleri ile ilham veriyor…

tarihinde yayımlandı

Şirketler Prisma Cloud sayesinde şubelerini ve mobil kullanıcılarını buluta bağlayabilir, bir bulut erişim şirketi aracılığıyla SaaS adaptasyonu sağlayabilir ve çoklu bulut ortamlarında güvenliği artırabilir. Hizmetin arkasındaki şirket olan Palo Alto Networks, Prisma Cloud güvenlik platformunda yeni içerikler hayata geçirdi. Yeni içerikler kapsamında 2019’da satın alınan makine kimlik-tabanlı mikro bölümlendirme şirketi Aporeto’nun teknolojisi de kullanılıyor. Prisma Cloud’un diğer yeni içerikleri arasında veri kaybı önleme sistemi ile kimlik ile erişim yönetim güvenliği yer alıyor.

Aporeto’nun entegre edilmesiyle, Palo Alto kimlik tabanlı mikro bölümlendirme sistemini de Prisma Cloud’a getiriyor. Teknoloji güvenlik politikası kontrolü ve yönetimi ile ağ bağlantılarının görünürlüğünü sağlayacak.

Palo Alto, yapay zekâ tabanlı platform Cortex ile sağladığı güvenliği artırırken bulut altyapısını güçlendirmeyi öncelik olarak belirledi. Geride kalan iki yıl içinde şirket bulut güvenlik kapasitelerini RedLock, Evident.io ve Aporeto gibi bulut güvenliği alanında uzmanlaşmış şirketleri satın alarak artırdı.

Palo Alto, sunulan içeriklerin geri kalanında sunulan yeni DLP (veri kaybı önleme) yetenekleri ile AWS S3 (Amazon Web Services Cloud Storage) içinde keşif, sınıflandırma ve kötü amaçlı yazılım tespiti imkânı sunulduğunu belirtti.

Kimlik ve Erişim Yönetimi (IAM) içerikleri müşterilere Altyapı Atama Yönetimi (Cloud Infrastructure Entitlement Management – CIEM) imkanları sunarken, spesifik bulut kaynaklarına kimlerin erişim sağladığını görme inmkanı veriyor. Yeni kapasitelerin sunduğu bir diğer güvenlik içeriği, bulut kaynaklarına en düşük imtiyazlı kimlik erişimi sağlanması. Bu özellik, bir kullanıcıya işlemlerini gerçekleştirmek için var olan en düşük erişim seviyesinin sunulmasına dayanıyor.

Şirketlerin bulut güvenlik mimarisine adapte olarak işlem hızlarını ve operasyon ölçeklerini artırabilecekleri ifade ediliyor. Adaptaston sürecinde bilişim teknolojileri (IT) ekiplerinin uygulama ömrü boyunca güvenliği entegre etmesi gerektiğini belirten uzmanlar, piyasalar birleştikçe güvenlik platformu merkezli yaklaşımın da öne çıktığını belirtiyor. Prisma Cloud 2.0, bu yaklaşıma en iyi örneklerden biri olarak gösteriliyor.

Okumaya Devam Et