Bizi takip edin

Haberler

IKEA Yanlışlıkla 400’den Fazla E-postayı İfşa Etti 

İsveçli mobilya şirketi IKEA, çalışan hatası sonucu yapıldığı açıklanan hatadan dolayı müşterilerine özür e-postası gönderdi.  

tarihinde yayımlandı

IKEA’nin Singapur şubesinden yapılan açıklamada, 1 Ağustos 2019 tarihinde beklenmedik bir hata yaşandığı belirtildi. Müşterilere gönderilen IKEA hizmet dağıtımı promosyon e-postasının “gönderilenler” kısmına 410 kişinin e-posta adresleri eklendi. Böylece söz konusu kişilerin e-posta adresleri promosyon mesajının gönderildiği herkes tarafından görünür oldu.

Yaşanan hata hakkında müşterilerine bilgilendiren IKEA, mesajın gönderildiği müşterilerin yarısına bu kez de taslak olarak hazırlanan bir özür e-postası iletti. Sorunun ‘çalışan hatası’ sonucu gerçekleştiği bildirildi.

The Strait Times sayfasında yer alan bilgiye göre, IKEA, durumu aceleyle düzeltmek isterken ikinci bir hata yaptıklarını ve gözden kaçan detayın utanç verici olduğunu belirtti.

IKEA, müşterilerinin şahsi bilgilerinin güvenliğine önem verdiğini ifade eden bir kurum. Zira yaşanan olayın sonrasında Singapur Kişisel Veri Koruma Komisyonu’na (PDPC) bilgi verildiği kaydedildi.

E-postaların ifşası, son iki hafta içinde perakendecilerin güvenlik bariyerinin aşıldığı üçüncü olay oldu. Uluslararası güzellik perakendecisi Sephora da geçtiğimiz hafta yaşanan güvenlik açığında şahsi bilgilerin Singapur, Malezya, Endonezya, Tayland, Filipinler, Yeni Zelanda ve Avustralya gibi ülkelerde açığa çıktığını açıklamıştı. Elektrik perakendecisi Geneceo da, 350’dan fazla müşterisinin e-posta adresini açığa çıkardığı için PDPC tarafından inceleme altında.

Okumaya Devam Et