Bizi takip edin

Son Gelişmeler

Google Play Protect tüm Android uygulamalarını analiz ediyor

Google Play Protect, kullanıcıları şüpheli uygulamalara karşı korumak için internet üzerindeki tüm Android uygulamalarını tarıyor.

tarihinde yayımlandı

Google Play Protect

Google’ın Android uygulamalarını korumak ve daha güvenli hale getirmek üzere geliştirdiği Play Protect, internette bulduğu tüm Android uygulamalarını analiz ediyor. Bulunan tüm uygulamalar makine öğrenimi özelliği sayesinde analiz ediliyor ve şüpheli kodlara karşı taranıyor. Böylece bir uygulamanın şüpheli olup olmadığı tespit edilebiliyor.

Google’ın 2017 yılında Verify Apps sisteminin yerine getirdiği uygulama, Google Play’e entegre olarak çalışıyor ve kullanıcılara indirdikleri uygulamanın denetimden geçtiğini ve güvenli olduğunu bildiriyor. Uygulama sadece Google Play’den indirilen uygulamalar için değil aynı zamanda üçüncü taraf mağazalardan ya da kullanıcıların kendi yükledikleri uygulamalar için de koruma sağlıyor.

Kullanıcı Google Play harici bir yerden herhangi bir uygulama indirdiğinde Play Protect bu uygulamayı tarıyor ve daha önce veritabanına eklenmiş şüpheli bir koda sahipse anında kullanıcıyı bu uygulamanın güvenli olmadığı konusunda uyarıyor.

Okumaya Devam Et