Bizi takip edin

Gizlilik

Gmail’in yeni tasarımıyla gizlilik özellikleri geliyor

Geçtiğimiz günlerde Google’ın Gmail tasarımında önemli yenilikler yaptığı ortaya çıkmıştı. Bu yenilikler arasında e-posta mesajlarına güvenlik sağlayan gizlilik modu da yer alıyor.

Yayımlandı

-

Gmail

Geçtiğimiz günlerde Google’ın Gmail’i baştan aşağı yenilediği ve yeni bir tasarımla kullanıcıların karşısına çıkacağı ortaya çıkmıştı. Yeni tasarımda kullanıcıların Takvim ve diğer özellikleri Gmail ekranından çıkmadan kullanabilmelerini sağlayan kenar çubuğu gibi yenilikler bulunuyor. Google’ın yenilikleri sadece tasarımla sınırlı değil. The Verge’ün haberine göre Google’ın getirdiği yeniliklerden birisi de gizlilik özelliği. Gizlilik modu adı verilen bu özellik sayesinde kullanıcılar gönderdikleri e-posta mesajlarının bir başkasına gönderilmesini, indirilmesini, kopyalanmasını ya da yazdırılmasını engelleyebilecekler.

Bir diğer yeni özellik ise şifreli e-posta mesajı. Şifreli olarak gönderilen mesajı karşı tarafın açabilmesi için bir şifre girmesi gerekecek. Bu sayede e-posta mesajları için ekstra güvenlik sağlaması amaçlanıyor. Benzer özellikleri de geçtiğimiz aylarda Microsoft Outlook uygulamasına eklemişti. Eklenen bu güvenlik özellikleri yine de e-posta mesajlarının ekran görüntüsünün alınmasın ya da cep telefonuyla fotoğraflarının çekilmesini engellemiyor ama işi zorlaştırıyor.

Google, Gmail’de yapılan bu yenilikleri doğrularken en kısa sürede kullanıcıların kullanımına açacaklarını açıkladı. Yeniliklerin 8 Mayıs tarihinde düzenlenecek Google I/O Geliştirici konferansında açıklandıktan sonra kullanıma sunulması bekleniyor.

Okumaya Devam Et