Bizi takip edin

Gizlilik

Gmail’in yeni tasarımıyla gizlilik özellikleri geliyor

Geçtiğimiz günlerde Google’ın Gmail tasarımında önemli yenilikler yaptığı ortaya çıkmıştı. Bu yenilikler arasında e-posta mesajlarına güvenlik sağlayan gizlilik modu da yer alıyor.

Tarih:

-

Gmail

Geçtiğimiz günlerde Google’ın Gmail’i baştan aşağı yenilediği ve yeni bir tasarımla kullanıcıların karşısına çıkacağı ortaya çıkmıştı. Yeni tasarımda kullanıcıların Takvim ve diğer özellikleri Gmail ekranından çıkmadan kullanabilmelerini sağlayan kenar çubuğu gibi yenilikler bulunuyor. Google’ın yenilikleri sadece tasarımla sınırlı değil. The Verge’ün haberine göre Google’ın getirdiği yeniliklerden birisi de gizlilik özelliği. Gizlilik modu adı verilen bu özellik sayesinde kullanıcılar gönderdikleri e-posta mesajlarının bir başkasına gönderilmesini, indirilmesini, kopyalanmasını ya da yazdırılmasını engelleyebilecekler.

Bir diğer yeni özellik ise şifreli e-posta mesajı. Şifreli olarak gönderilen mesajı karşı tarafın açabilmesi için bir şifre girmesi gerekecek. Bu sayede e-posta mesajları için ekstra güvenlik sağlaması amaçlanıyor. Benzer özellikleri de geçtiğimiz aylarda Microsoft Outlook uygulamasına eklemişti. Eklenen bu güvenlik özellikleri yine de e-posta mesajlarının ekran görüntüsünün alınmasın ya da cep telefonuyla fotoğraflarının çekilmesini engellemiyor ama işi zorlaştırıyor.

Google, Gmail’de yapılan bu yenilikleri doğrularken en kısa sürede kullanıcıların kullanımına açacaklarını açıkladı. Yeniliklerin 8 Mayıs tarihinde düzenlenecek Google I/O Geliştirici konferansında açıklandıktan sonra kullanıma sunulması bekleniyor.

Gizlilik

LinkedIn’in otomatik form doldurma eklentisinde açık tespit edildi

LinkedIn’in kullanıcıarın işini kolaylaştırmayı amaçlayan otomatik form doldurma eklentisinde güvenlik açığı tespit edildi.

Tarih:

-

Linkedin

Son zamanlarda sosyal medya mecraları kişisel verilerin kullanımı konusunda oldukça sıkıntılı günler yaşarken saldırganlar kişisel bilgileri edinme konusunda yaratıcılıklarını sürdürmeye devam ediyorlar. Her toplanan bilgi parçası saldırganların işini kolaylaştırıyor. Güvenlik araştırmacıları LinkedIn’de bulunan formları kullanıcılar adına otomatik olarak doldurmayı ve işlerini kolaylaştırmayı amaçlayan eklentide bir açık tespit ettiler.

Normalde kullanıcılar karşılarına gelen formu bir düğmeye tıklayarak otomatik olarak doldurabiliyorlar. Düğmeye tıkandığında kullanıcının adı soyadı, e-posta adresi, çalıştığı iş yerindeki görevi ve telefon numarası gibi bilgiler otomatik olarak forma yansıtılıyor.

Ancak kötü niyetli kişiler web sitelerine bu özelliği gizleyerek yerleştiriyor ve bilgilerin forma aktarılmasını sağlayan düğmeyi web sayfasının neresine tıklanırsa tıklansın bu düğme tıklanılacak şekilde yerleştiriyorlar. Bu sayede kullanıcı, web sitesinde herhangi bir yere tıkladığında tüm bilgileri saldırganların veritabanına aktarılıyor. Bu veriler daha sonra saldırganlar tarafından kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin alınması gibi çeşitli saldırılar için sosyal mühendislik amaçlı olarak kullanılabiliyor.

Güvenlik açığını 18 yaşındaki Jack Cable tarafından tespit edilmiş. Cable, açığı bulur bulmaz LinkedIn’e bildirmiş ve şirket hemen geçici bir düzeltme hazırlayarak otomatik doldurma özelliğini sadece reklam veren şirketlerin kullanımı ile sınırlamış. Ancak Cable’a göre bu düzeltme yeterli gelmemiş. Cable’a göre otomatik doldurma özelliğini kullanabilen şirketler hala kullanıcı bilgilerini isterlerse izinsiz olarak toplayabiliyor.

Okumaya Devam Et

Gizlilik

Siber saldırganlar en zayıf halkanın insanlar olduğunu biliyor

Verizon Veri Sızıntısı Araştırma Raporu’na göre siber saldırıların %90’ından fazlası bir oltalama saldırısı ile başlıyor.

Tarih:

-

Veri Sızıntısı

İnsanların bir güvenlik sistemindeki en zayıf halka olduğunu bilen siber saldırganlar veri hırsızlığı için sık sık oltalama saldırılarına başvuruyor. Verizon Veri Sızıntısı Araştırma Raporu’na göre siber saldırıların %90’ından fazlası da bir oltalama saldırısı ile başlıyor.

Veri sızıntısıyla ilgili haberler gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Verizon Veri Sızıntısı Araştırma Raporu’na göre siber saldırıların %90’ından fazlası da bir oltalama (phishing) ile başlıyor. İnsanların bir güvenlik sistemindeki en zayıf nokta olduğunu bilen hackerların bu yöntemi sıklıkla kullanması şaşırtıcı değil. Özellikle küçük ya da orta ölçekli işletmeler için oltalama tekniği oldukça fazla karşılaşılan bir tehdit.

Doğru bir eğitimle oltalama saldırılarının önlenebileceğini belirten WatchGuard Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Yusuf Evmez, “Çalışanlarınızı çeşitli siber saldırılara karşı daha bilgili yapmanız, güvenliğinizdeki en zayıf noktayı en güçlü noktaya dönüştürebilir. Şirketiniz ve çalışanlarınız için geniş kapsamlı bir oltalama programı kullanarak bunu sağlayabilirsiniz.” ifadelerinde bulunuyor.

Oltalama Saldırılarından Korunma Programlarının Dört Özelliği

Oltalamaya karşı koruma sağlayan, geniş kapsamlı bir oltalama programının koruma, eğitim, değerlendirme ve raporlama olmak üzere dört bileşeni vardır. Sorunların nedenini ve nasılını anlamak güvenlik kaynaklarınızı en çok neye yönlendirmeniz gerektiğini göstererek problemlerin tekrarlanmasını önler.

Koruma: Bir oltalama saldırısı linkine tıklama oranları çok yüksek olmaya devam ettiği için, döngünün korumayla başlaması gerekir.

Eğitim: Bu koruma kesinlikle eğitimle desteklenmiş olmalı. Kullanıcılar daha önce ne zaman, ne şekilde hata yaptıklarını anlamalı. Böylece sisteminiz benzer saldırılara karşı emniyetli hale gelir.

Değerlendirme: IT yöneticileri, çalışanlarının bir oltalama saldırındaki linke tıklama oranını ve eğilimini inceleyip anlayarak hangi gruba, nasıl bir eğitim vermesi gerektiğini analiz etmelidir.

Raporlama: Oltalama saldırılarının anlatıldığı bir eğitimin katılımcıları karşılaştıkları saldırılar hakkında konuşmalı ve bununla ilgili raporlar tutulmalıdır. Bu, saldırganların ne yaptığını tam olarak açığa çıkartır ve saldırılar karşısında çalışanların daha da uyanık olması için onları motive eder.

Okumaya Devam Et

Gizlilik

Binlerce Android uygulamasının çocukları takip ettiği ortaya çıktı

International Computer Science Enstitüsünün yaptığı bir araştırmaya göre ücretsiz olarak yüklenip oynanabilen birçok oyunun çocuklara ilişkin verileri topladığı ortaya çıktı.

Tarih:

-

android

Birçok kişi çocuğunu meşgul etmesi için telefon ve tablet veriyor, ancak bunlar sadece çocukları meşgul etmekle kalmıyor aynı zamanda onları takip ediyor. Hem de yasadışı bir şekilde. International Computer Science Enstitüsünün yaptığı bir araştırmaya göre ücretsiz olarak yüklenip oynanabilen birçok oyunun çocuklara ilişkin verileri topladığı ortaya çıktı. ABD’de yürürlükte olan Children’s Online Protection Act kanununa göre 13 yaşından küçük çocuklara ilişkin veri toplanmasını yasaklıyor.

Araştırmada çocuklara yönelik 5.855 Android uygulaması mercek altına alınmış. Bu uygulamaların her biri en az 750 bin kere indirilmiş. Araştırmacılar 2016 yılının kasım ayından 2018 yılının mart ayına kadar bu uygulamaları gerçek bir kullanıcıymış gibi kullanarak veri toplamışlar.

GPS ve Kişisel bilgiler de toplanan veriler arasında yer alıyor

Araştırmanın sonucunda elde edilen bilgilere göre binlerce uygulama GPS konum bilgisinden kişisel bilgilere kadar birçok veriyi toplamış. Uygulamaların 235 adeti GPS verilerine ulaşırken, 184 uygulama bu GPS verilerini reklamverenlere aktarmış. 184 uygulama toplamda 172 milyon kere indirilmiş. Google’ın hizmet koşullarına göre yasak olmasına rağmen çocuklara yönelik bu uygulamaların 1000 adeti kişisel bilgileri toplamış. Diğer bir dikkat çekici nokta ise toplanan verileri aktaran uygulamaların yüzde 40’ı bu verileri güvenli bir kanal üzerinden aktarmamış. Yani herkese açık bir şekilde internet üzerinden gönderilmiş.

Dolayısıyla Google’ın Android’in çocuklara yönelik uygulama kontrollerini biraz daha sıkılaştırması gerekiyor.

 

Okumaya Devam Et

BİLGİ GÜVENLİĞİNİN ABC’Sİ

Yardım Merkezi3 ay önce

Kablosuz ağ kurarken güvenliğiniz için bunlara dikkat edin

Ev veya işyerinizde kuracağınız kablosuz ağın güvenliği hem her anlamda çok önemli. Alacağınız ağ ürününü uzun süreli kullanabilmek, daha yüksek verim...

Yardım Merkezi4 ay önce

Telefonunuzdaki zararlı uygulamaları yakalamanın 5 yolu

Android işletimine sahip telefon kullanıcılarının büyük bölümü, cihazlarında zararlı yazılım olup olmadığından yana endişeli. Bu konuda aklınıza bulunması gereken 5...

Makale4 ay önce

Muhtemelen bir gün karşılaşacağınız 5 siber saldırı türü

Ortaya çıkan son güvenlik açıklarıyla dikkatiniz dağılmasın. Zamanınızı ve paranızı yanı başınızda bulunan tehditlere karşı kullanın.

Yardım Merkezi4 ay önce

Evinizdeki kablosuz ağı 8 adımda güvenilir hale getirin

Mutlaka siz veya çevrenizden birileri, ayın sonu gelmeden internet kotasının dolduğundan yakınıyor; “iyi de ben o kadar dosya indirmiyorum” tepkisini...

Bankacılık4 ay önce

3D Secure nedir, ne gibi avantajlar sunar?

Online alışveriş günlük hayatımızın bir parçası haline gelirken elbette en önemli konulardan biri yine güvenlik oluyor. Kartınızı internet alışverişlerinde kullanırken...

Yardım Merkezi5 ay önce

Anne-babalara çocuklarının Facebook kullanımıyla ilgili ipuçları

Dünyada her dört kişiden biri Facebook kullanıyor. Sosyal medya çocuklar arasında da oldukça popüler. Araştırmalara göre 10 yaşından küçük çocukların...

Yardım Merkezi5 ay önce

Web kameramın güvenliğini nasıl sağlayabilirim?

İnternete bağlı cihazlar için güvenlik tehditleri hep oldu. Fakat konu kamera güvenliği olduğunda mahremiyet endişeleri en üst noktaya taşınıyor. Web...

Bankacılık5 ay önce

Cep telefonunuzu korumak için almanız gereken 10 tedbir

Telefonların giderek daha becerikli hale gelmesi, veri hırsızlarının ve kötü niyetli kişilerin ellerini ovuşturmalarına sebep oluyor. Kişisel verilerinizi tanıdık veya...

Yardım Merkezi5 ay önce

Zararlı yazılım tespit etmenin 9 kolay adımı

Windows kullanıcılarının zararlı yazılım sorununu ortadan kaldırıyoruz! Bilgisayarınız üzerinde hiçbir performans yükü oluşturmadan nasıl 67 antivirüs motoru gücünde bir güvenlik...

Yardım Merkezi6 ay önce

Hash nedir, nasıl çalışır, ne işe yarar?

Günümüzde parola güvenliği, sosyal medya ve online hizmetlerin artmasıyla daha önemli hale geldi. Parolaları daha güvenli hale getiren hash metodunu...

BANKACILIKTA GÜVENLİK

Emirates NBD Emirates NBD
Bankacılık2 gün önce

Emirates NBD, çek dolandırıcılığını önlemek için Blockchain teknolojisini kullanacak

Blockchain teknolojisi konusunda oldukça aktif olan Dubai'de bulunan Emirates NBD bankası, çek dolandırıcılıklarının önüne geçmek için Blockchain teknolojisini kullanacak.

POS POS
Bankacılık4 hafta önce

Güvenli kart kullanımı için faydalı bilgiler

Kredi kartları son yıllarda hem günlük hem de iş hayatımızın paylaşılmaz bir parçası haline geldi. Kredi kartları artık o kadar...

Bankacılık4 hafta önce

Bankacılıkta daha fazla güvenlik için öne çıkan teknolojik eğilimler

Yeni teknolojileri ve dünyadaki diğer eğilimleri çok yakından takip eden bankacılık sektöründe yapay zeka, Blockchain ve API kullanımı önem kazanıyor.

SWIFT SWIFT
Bankacılık2 ay önce

Siber saldırganların hedefinde SWIFT sistemi var

Bankacılık sisteminin büyük oranda dijitalleşmesi, büyük miktarların söz konusu olması siber bankacılık sisteminin sürekli siber saldırganların hedefinde olmasına neden oluyor.

DDoS DDoS
Bankacılık2 ay önce

Finans kurumlarına yönelik DDoS saldırıları artıyor

Finans sektörüne yönelik Dağıtık Hizmet Engelleme (DDoS) saldırıları her geçen gün artıyor. Saldırılar hem maddi hem de diğer açılardan çok...

Kredi Kartı Kredi Kartı
Bankacılık3 ay önce

Siber saldırganların yeni hedefi Çinli OnePlus oldu

Çinli OnePlus'ın ödeme sistemlerine sızarak kötü niyetli bir kod yükleyen siber saldırganlar 40 bine yakın kullanıcının kredi kartı bilgilerini ele...

Son gün 31 Ocak Son gün 31 Ocak
Bankacılık3 ay önce

İnternetten alışveriş keyfine devam etmek için kartınızı açtırmayı unutmayın

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) 27 Ekim 2016 tarihinde iletilen talimatı gereği, kart hamillerinin açıkça talebinin bulunmadığı hallerde, banka...

Dolandırıcılık ve Sahtecilik Dolandırıcılık ve Sahtecilik
Bankacılık3 ay önce

Dolandırıcılık ve sahtecilik girişimleri e-ticareti olumsuz etkiliyor

E-ticaret sektörünü olumsuz yönde etkileyen en önemli etkenlerden biri sahtecilik veya dolandırıcılık anlamına gelen “fraud” girişimleri. Bu girişimler, sadece maddi...

Bankacılık Bankacılık
Bankacılık3 ay önce

Finans sektöründe dijital güvenlik için ortak hareket şart

İnovasyona güç vermek, tüketici taleplerini karşılamak ve aynı zamanda yeni yasal düzenlemelerin gerekliliklerini yerine getirmek isteyen köklü finans kurumları ile...

Kriptopara Kriptopara
Bankacılık3 ay önce

Kullanıcıların önündeki yeni tehdit istenmeyen kriptopara madencilik yazılımları

İstenmeyen yazılımların bir şekilde bilgisayara yüklenmesi gibi durumlar uzun yıllardır var. Bundan yıllar önce internete çevirmeli bağlantıları kullanan modemlerle bağlandığımız...

BEYAZ ŞAPKALI ADAM

ÖNE ÇIKANLAR

Telif Hakkı | Kullanım Koşulları | Gizlilik | Kişisel Veriler
Bilgi Güvende’deki güncel yayınların her hafta posta kutunuza gelmesi için bültenimize abone olabilirsiniz.

Bilgiguvende.com, gizlilik haklarınıza önem verdiği için, aşağıda belirtilen şu ilkelere uyar:

Bize elektronik posta ile bilgi@layka.com.tr üzerinden erişebilirsiniz.

Bize, sizi kişisel olarak tanımlayan bilgi (“Kişisel Bilgi”) gerektiğinde bunu açıkça sorarız. Örneğin, eğer Bilgiguvende.com ana sayfasını kişiselleştirmek isterseniz, Bilgiguvende.com size adınızı ve elektronik posta adresinizi soracaktır, diğer taraftan, bir yarışma ya da bir promosyon kapsamında sizden kişisel bilgilerinizi isteyebiliriz. Bilgiguvende.com’u  işletirken kişisel bilgilerinizi kullanırız ve Bilgiguvende.com’un veya bir iş ortağının yeni özellikleri, hizmetleri ya da ürünleri hakkında size zaman zaman bilgi gönderebiliriz.

Bilgisayarınızın Web tarayıcı yazılımının (browser) dosyalarının içine ‘cookie’ adında bir metin dosyası yerleştirebiliriz. Cookie’nin kendisi, hakkınızda Kişisel Bilgi içermese de, Bilgiguvende.com’un tarafınızdan nasıl kullanıldığı hakkında bilgilerle, siteye bilerek ve özellikle verdiğiniz bilgilerin, site tarafından ilişkilendirilmesini olanaklı kılar.

Eğer herhangi bir zamanda Bilgiguvende.com’un bu ilkelere uymadığını düşünürseniz, lütfen bize bilgi@layka.com.tr adresinden elektronik posta ile bilgi veriniz ve biz de sorunu çözmek ve gidermek için ticari açıdan mantıklı tüm çabayı sarf edelim.

Eğer bu ilkelerimiz hakkında sorularınız varsa, lütfen bilgi@Bilgiguvende.com adresine elektronik posta yoluyla gönderiniz.

Diğer

Bu anlaşma, T.C. yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezata yer verilmeden yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

Kullanım konusundaki kısıtlamalar

Bu site (Bilgiguvende.com), tüm haklarıyla Layka Medya Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı Dış Tic. Ltd. Şti.’ne ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği malzemeler tamamen ya da kısmen, Bilgiguvende.com ve başka kaynaklardan sağlanmaktadır ve bu malzemeler uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Bu sitedeki hiç bir malzemeyi değiştiremez, kopyalayamaz, çoğaltamaz ve yeniden yayımlayamazsınız. Ancak, telif hakları ve diğer mülkiyet belirten duyuruları olduğu gibi bırakmanız koşuluyla, kendi kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarınız için “Bilgiguvende.com adı ve ilgili internet adresi kaynak olarak belirtilmesi şartıyla” kullanabilirsiniz.

Sorumluluğun reddi

Bilgiguvende.com, üçüncü şahıslar tarafından idare edilen internet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler sağlamaktadır. Ne Bilgiguvende.com ve onun ana ya da tali şirketleri ne de bunlarla ilişkili firmalar, bu üçüncü şahıs sitelerindeki bilgileri, ürünleri ve hizmetleri hiçbir şekilde işletmemekte ya da denetlememektedir. Bu site ve üçüncü şahıs sitelerindeki malzemeler ‘olduğu gibi’ sağlanmaktadır ve açık ya da dolaylı hiç bir garanti verilmemektedir. Uygulanabilir yasaların izin verdiği son noktaya kadar, Bilgiguvende.com, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk kapsamına giren dolaylı garantiler de dâhil olmak üzere, ama bunlarla kısıtlı kalmayacak şekilde, açık ya da dolaylı her türlü garantiyi reddeder. Bilgiguvende.com, malzemelerin içerisinde bulunan işlevlerin kesintisiz ya da hatadan arınmış olacağının, sorunlu yanlarının giderileceğinin ya da forum alanları ve bunları erişilebilir kılan hizmet birimi de dahil olmak üzere, bu sitenin virüslerden veya başka zararlı unsurlardan arınmış olduğu garantisini vermez. Bilgiguvende.com, bu sitedeki ya da üçüncü şahıs sitelerindeki malzemelerin kullanımı ya da kullanım sonuçları konusunda, doğruluk, kesinlik, zamanında olmaklık, güvenilirlik ya da başka açılardan hiç bir garanti vermez. Siz (Bilgiguvende.com değil), bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılırsınız.

Yorum alanları

Bu hizmet, Bilgiguvende.com’da kullanıcılar arasında gerçek zamanda etkileşim olmasını imkanlı kılan yorum alanları içerebilir. Bilgiguvende.com, yorum alanlarına gönderilen mesajları, bilgileri ya da dosyaları denetlemez. Yorum alanlarını ve bu Web sitesini kullanırken, aşağıdaki koşullara uymayı baştan kabul edersiniz:

Başka bir kullanıcının yorum alanlarını, chat odalarını ve diğer etkileşimli alanları kullanmasını ya da istediği gibi kullanmasını engellememek.
Suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek ya da yerel, eyalet düzeyinde, ülke çapında ya da uluslararası düzeyde yasalara ters düşecek bir durum yaratan ya da teşvik eden, her tür ve şekilde iletim dâhil olmak üzere; hiçbir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür veya iftira içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalamamak ya da iletmemek.
Bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen ya da telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlananlar da dâhil olmak üzere; sahibinden ya da haklarını elinde tutandan önceden izin almaksızın, başkalarının haklarını çiğneyen ya da ters düşen, hiç bir bilgi, yazılım ya da başka malzeme postalamamak ya da iletmemek.
Bir virüs veya başka bir zararlı unsur içeren hiç bir tür bilgi, yazılım ya da başka bir malzeme postalamamak ya da iletmemek.
Ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiç bir bilgi, yazılım ya da malzeme postalamamak, iletmemek ya da kullanmamak.
Bu hizmeti kullanırken, Bilgiguvende.com’un yorum alanlarını ve diğer etkileşimli alanları denetlemek gibi bir zorunluluğu olmadığını baştan kabul etmiş sayılırsınız. Ancak, Bilgiguvende.com, yukarıda sayılan şartlara ve koşullara tamamiyle ya da kısmen uygun olmadığına karar verdiği her tür bilgiyi ve malzemeyi, değiştirme, yayınlamayı reddetme ya da yayından kaldırma hakkını ve herhangi bir yasal, idari ya da hükümet isteğine yanıt vermek için her türlü bilgiyi açıklama hakkını her zaman saklı tutar.

Sorumluluğun sınırlanması

İhmal da dahil olmak üzere, ancak bununla da sınırlanmamak üzere, hiçbir koşulda, Bilgiguvende.com, ana ya da tali firmaları ya da ilişkili diğer firmalar; Bilgiguvende.com malzemelerinin kullanımından ya da kullanılamamasından kaynaklanabilecek doğrudan, dolaylı, rastlantısal, özel ya da sonuçların yol açabileceği hiçbir zarardan sorumlu değildir. Bilgiguvende.com’u kullanmakla, herhangi bir kullanıcının küçük düşürücü, haysiyet kırıcı, hakaret içeren, ya da yasal olmayan davranışlarından dolayı Bilgiguvende.com’un sorumlu tutulamayacağını baştan kabul etmiş sayılırsınız. Eğer Bilgiguvende.com malzemelerinden ya da Bilgiguvende.com’un herhangi bir şartından veya koşulundan hoşnut değilseniz, tek çözüm yolunuz, Bilgiguvende.com’u kullanmamaktır.

Son Bulma

Bu anlaşma, Bilgiguvende.com tarafından, herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilinceye kadar geçerlidir. Son bulma durumunda, yorum alanlarına erişme yetkiniz artık yoktur ve yorum alanlarından bilgisayarınıza indirdiğiniz malzemelerle ilgili size getirilen kısıtlamalar ve bu anlaşmada sayılan sorumlulukların reddi ve sınırlanması devam edecektir.