Bizi takip edin

Haber

Facebook kendi kripto parasını geliştiriyor

Son dönemde Blockchain teknolojisine yatırım yapan şirketlerin arasına Facebook da eklendi. Facebook, kripto para dışında Blockchain teknolojisinin kullanılabileceği diğer alanlar üzerine de çalışıyor.

Yayımlandı

-

Kripto Para

Çeşitli haber sitelerinde yer alan haberlere göre Facebook kendi platformunda kullanıcıların ödeme gibi çeşitli amaçlarla kullanabileceği kripto para geliştiriyor. Son zamanlarda Blockchain teknolojisi üzerine yatırım yapan ve çeşitli çözümler geliştirmeyi amaçlayan şirketlerin sayısı giderek artıyor. Bu şirketlerden birisi de Facebook. Son bir yıldır Blockchain ile ilgili çalışmalarını hızlandıran ve bunun için ayrı bir birim kuran Facebook, kendi kripto parasını oluşturarak kullanıcıların elektronik ödeme işlemlerini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Şirket kripto para dışında Blockchain teknolojisinin diğer alanlarda ne şekilde yararlı bir şekilde kullanabileceğinin araştırmalarını da yapıyor. Facebook’un özel olarak kurduğu Blockchain biriminin başında David Marcus bulunuyor.

Facebook’un şu an için kripto parayı ne zaman resmi olarak duyuracağı ya da ne zaman kullanıma sunacağı konusunda net bir bilgi yok. Ancak şirketin yaptığı açıklama bunu doğrular biçimde. Facebook’un The Verge’e yaptığı açıklama şu şekilde: “Diğer birçok şirket gibi Facebook da Blockchain teknolojisinin gücünü kullanmanın yollarını araştırıyor. Blockchain alanında çalışacak yeni ekip birçok farklı uygulama üzerine çalışacak. Konuyla ilgili olarak verebileceğimiz bilgi şimdilik bu kadar.”

Okumaya Devam Et