Bizi takip edin

Son Gelişmeler

Defcon ve Black Hat’de uzmanlar daha fazla güvenlik için ipuçları paylaştı

Uzmanlar iki faktörlü doğrulamadan oltalama saldırılarına dikkat etmeye kadar birçok ipucunu kullanıcılarla paylaştılar.

tarihinde yayımlandı

Black Hat

Geçtiğimiz hafta güvenlik dünyasının kalbi Las Vegas’ta attı. Binlerce güvenlik uzmanı Black Hat ve Defcon’da akıllı şehirleri tehdit eden güvenlik risklerinden, iki faktörlü kimlik doğrulamasına, oy kullanma makinelerine kadar birçok konuda açıklama yaptılar, demolar yaptılar ve en önemlisi deneyimlerini paylaştılar.

CNet’te yer alan haberde uzmanlar kullanıcıların güvende kalabilmeleri için çeşitli ipuçlarını da katılımcılarla paylaştılar.

ShieldX Başkan Yardımcısı Marcela A. Denniston: İki faktörlü kimlik doğrulaması kullanın

Kişisel hesaplarınızda, kullandığınız sistemlerde ve eriştiğiniz verilerde mümkün olduğunca iki faktörlü kimlik doğrulama ve biyometrik giriş yöntemlerini kullanın. Bu siber saldırganların işini zorlaştıracaktır.

HackerOne CEO’su Marten Mickos: “Bugün yanlış giden bir şeyler olabilir mi?”

Siber güvenlik sadece etraftaki herkes bu konuya önem verdiği sürece işe yarar. Etrafınızdan bilgi almaya çalışın, arkadaşlarınıza ne yaptıklarını sorun, günlük bir disiplin edinin ve kendinize her zaman şu soruyu sorun: “Bugün yanlış giden bir şeyler olabilir mi?”

Cisco Talos Intelligence Direktörü Craig Williams: “Güncellenebilen her şeyi güncelleyin”

Mümkün olan tüm elektronik cihazları otomatik olarak güncellenecek şekilde ayarlayın. Bu, sorunlarınızın yüzde 85’ini ortadan kaldıracaktır. Bilgisayarlarınız, telefonlarınız, IoT cihazlarınız, üzerinde düğme bulunan tüm cihazlarınız dahil.

Yubico CEO’su Stina Ehrensvärd: “Aptalca şeyleri indirmeyin”

Kesinlikle iki faktörlü kimlik doğrulama kullanın. Ancak neyi yapmanız neyi yapmamanız gerektiği konusunda temel bilgilere sahip olun. Oltalama saldırılarına dikkat edin, aptalca şeyler indirmeyin. İki faktörlü kimlik doğrulama ve dikkatli olmayla sorunlarınızın büyük bölümü ortadan kalkar.

Okumaya Devam Et