Bizi takip edin

Haberler

Çöpçatan uygulamalarının başı İngiltere’yle dertte

İngiltere Hükümeti, Tinder ve Grindr gibi çöpçatan uygulamalarının kullanıcıların yaşlarını ne şekilde doğruladıklarını öğrenmek istiyor.

tarihinde yayımlandı

copcatan

Küçük yaştakilere birden fazla tecavüz olayının gerçekleşmesinden sonra, Tinder ve Grindr’a kullanıcıların yaşlarını ne şekilde doğruladıklarına yönelik sorular artarken çocukların korunmasıyla ilgili ne gibi çalışmalarda bulundukları sorgulanıyor.

İngiltere Hükümeti, çöpçatan uygulamalarının çocukları korumaya yönelik örneğin yaşlarını doğrulama gibi ne gibi uygulamaları olduğunu öğrenmek üzere gerekli adımları attı. Hükümet, çöpçatan uygulamalarının verdikleri yanıtları yeterli bulmazsa konuyu bir adım öteye taşımaya hazırlanıyor.

Yetkililere göre, İngiltere’de 2015 yılından bu yana bu uygulamaların kullanımından kaynaklanan 30 çocuk tecavüzü vakası yaşanmış. Çocuklar bir şekilde uygulamaların yaş kontrolünden kaçınmayı başarmışlar. Ayrıca Sunday Times gazetesine göre online çöpçatan uygulamalarının kullanımından kaynaklanan 60 farklı çocuk tacizi vakası yaşanmış.

Okumaya Devam Et