Bizi takip edin

Haberler

Coinbase Ethereum Classic işlemlerini durdurdu

Ethereum Classic blockchain’ine gerçekleştirilen çift harcama saldırıları sonucunda Coinbase bu kripto para biriminin işlemlerini durdurdu.

Yayımlandı

-

etc

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase, Ethereum Classic’e yönelik gerçekleştirilen saldırılardan sonra bu para birimiyle ilgili tüm işlemleri durdurdu. Ethereum Classic blokchain’i üzerinde önemli bir hesaplama gücü edinen bir grup siber saldırganlar yaptıkları yetkisiz işlemlerle (bir kullanıcı gerçek bir para işlemi gerçekleştirdiğinde siber saldırganlar aynı işlemi kullanarak cüzdanlarına ETC aktarmışlar, yani çift işlem gerçekleştirilmiş) ETC çalmışlar.

Bu durum Coinbase mühendisleri tarafından fark edilene kadar toplamda 11 işlem yapılmış. Saldırıyı yakından izleyen Coinbase, üçüncü saldırıdan sonra hemen ETC işlemlerini durdurmuş. Siber saldırganlar yaklaşık üç gün boyunca gerçekleştirdikleri bu saldırılarda 88.500 ETC (yaklaşık 460.000 ABD doları) çalmışlar.

Coinbase güvenlik uzmanlarına göre bu saldırı hala devam ediyor. Şirket, saldırıların hedefinin kendileri olmadığını açıklasa da saldırganların kendi platformlarında yetkisiz para aktarımı olup olmadığı konusunda bir yorum yapmadılar.

Okumaya Devam Et