Bizi takip edin

Son Gelişmeler

Cloudflare, 1.1.1.1 hizmeti için Android ve iOS uygulamalarını yayınladı

Gizliliğe önem veren kullanıcılar artık Android ve iOS gibi mobil cihazlarında Cloudflare’in 1.1.1.1 hizmetini kolayca kullanabilecekler.

tarihinde yayımlandı

Cloudflare

Bu yıl nisan ayında kullanıcılara gizlilik ve daha yüksek hız sağlayan DNS hizmeti 1.1.1.1’i sunan Cloudflare, hizmetini Android ve iOS cihazlara genişletti. Artık kullanıcılar mobil cihazlarına DNS uygulamasını yükleyerek İnternet Servis Sağlayıcıların meraklı gözlerinden kendilerini koruyabilecekler.

1.1.1.1 hizmeti şimdiye kadar çeşitli DDoS ve diğer saldırılarla karşı karşıya kalsa da kullanıcılar arasında büyük bir başarıya ulaştı. Özellikle gazeteciler ve aktivistler ulaşamadıkları Web sitelerine ulaşmak için Cloudfare’in hizmetini kullandı. Diğer taraftan gizliliğini ön planda tutan birçok kullanıcı da günlük kullanımlarında 1.1.1.1 hizmetini kullanmaya devam etti.

Yeni Android ve iOS uygulamalarıyla birlikte kullanıcılar artık bu hizmeti mobil cihazlarında da kullanabilecekler. Aslında bu hizmeti mobil cihazlarında hali hazırda kullananlar var ancak mobil cihazlarda DNS adresini değiştirmek PC’Lerde olduğu kadar kolay değil. Yeni uygulamalar kullanıcıların DNS değiştirme işlemini yapmalarını gerektirmeyecek, bunu uygulamalar halledecek.

Okumaya Devam Et