Bizi takip edin

Haberler

Apple, 2021’de 1,6 Milyonu Aşkın Riskli Uygulama ve Uygulama Güncellemesini Durdurdu

Apple’ın mobil uygulama mağazası App Store’da dolandırıcılığı engellemeye ve azaltmaya yönelik çalışmalara ilişkin son veriler açıklandı…

tarihinde yayımlandı

Kötü niyetli aktörler, genellikle girişimlerinin fark edilmesini daha zor hale getirerek online dolandırıcılık yöntemlerini geliştirmeyi sürdürüyor. Bu nedenle Apple da süreçlerini iyileştirmeye, yeni süreçler oluşturmaya ve bu tehditlere yönelik çözümler üretmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Apple geçtiğimiz yıl dolandırıcılık engelleme konusunda ilk analizini yayınladı. Bu analize göre, yalnızca 2020 boyunca, Apple’ın gelişmiş teknolojisi ve uzmanlığı sayesinde müşteriler dolandırıcılık ihtimali taşıyan 1,5 milyar ABD dolarının üzerinde işlemden korundu. Yaklaşık bir milyon adet sorunlu yeni uygulamanın kullanıcılardan uzak tutulması sayesinde para, bilgi ve zaman kaybının önüne geçildi.

Son veri ise 2021 yılını esas alıyor; Apple araştırmasına göre geçtiğimiz yıl, müşterilerin dolandırıcılık ihtimali taşıyan yaklaşık 1,5 milyon ABD doları değerinde işlemden korunması sağlandı, ayrıca 1,6 milyondan fazla riskli ve güvenlik açığına sahip uygulama ve uygulama güncellemesinin kullanıcıları dolandırması engellendi.

Apple açıklamasına göre şirketin mobil uygulama mağazası App Store’da dolandırıcılığı engellemeye ve azaltmaya yönelik çalışmalar, çok sayıda ekibin son derece dikkatli bir şekilde sürekli takipte olmasını gerektiriyor. Apple’ın, App Review’dan Dolandırıcılık Tespitine kadar tüm süreçlerde kullanıcıları dolandırıcılık amaçlı uygulama etkinliklerine karşı koruma konusunda kararlılığını sürdürdüğü kaydediliyor.

Çok katmanlı bir süreç olan App Review, bilgisayar otomasyonuyla insanlar tarafından yapılan manuel incelemeyi bir araya getiriyor.

Okumaya Devam Et