Bizi takip edin

Haberler

ABD Federal Mahkeme Sisteminin 2020’de Ciddi Bir Siber Saldırıya Uğradığı Ortaya Çıktı

ABD federal mahkeme sisteminin 2020 yılında, ABD kongre üyesi Jerrold Nadler’ın “inanılmaz derecede önemli ve sofistike” şeklinde nitelendirdiği bir siber saldırıya hedef olduğu anlaşıldı.

tarihinde yayımlandı

Meclis Yargı Komitesinin bir duruşmasında, başkan Jerrold Nadler, “Mahkemelerin İdari Ofisi’nin 6 Ocak 2021’de ihlal hakkında bir kamu açıklaması yayınladığını” söyledi. Bununla birlikte Nadler şu sözleri kaydetti: “Komite, mahkemenin Belge Yönetim Sistemi güvenlik başarısızlığının şaşırtıcı genişliğini ve kapsamını ilk kez bu yılın Mart ayında öğrendi. Belki daha da endişe verici olan, güvenlik ihlalinin bekleyen hukuk davaları üzerindeki rahatsız edici etkisidir.

Nadler bu ihlalin o zamandan beri departman ve diğer kurumlar üzerinde kalıcı etkileri olduğunu söyledi ve Adalet Bakanlığı yetkilisi Matt Olsen’e ihlalden en çok ne tür davaların, soruşturmaların veya ABD avukatlık ofislerinin etkilendiğini sordu. Adalet Bakanlığı Ulusal Güvenlik Bölümü başsavcı yardımcısı Olsen, bu sorunun üzerine kamu yargı belgelerini tehlikeye atma çabalarıyla ilgili devam eden bir soruşturmanın doğası hakkında doğrudan konuşamayacağını söyledi.

SolarWinds saldırısı, Hazine Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı da dahil olmak üzere ABD’de dokuz federal hükümet kurumunun yanı sıra 100 özel sektör kuruluşunu içeren çok sayıda kuruluşu hedef almıştı. Saldırganlar, bir SolarWinds ürünü olan Orion IT izleme platformuna kötü amaçlı yazılım ekleyerek bu kuruluşlara sızdı. Kötü amaçlı yazılım, SolarWinds müşterilerine Mart ve Haziran 2020 arasında gönderilen yazılım güncellemeleri aracılığıyla dağıtılmıştı. Ancak Nadler, bu saldırıların SolarWinds ile ilgisi olmadığını söylüyor. Bu da endişelerin boyutunu artırıyor.

Okumaya Devam Et