Bizi takip edin

Son Gelişmeler

500 bin kullanıcısının bilgisi ifşa olan Google+ kapanıyor

Google’ın Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya mecralarına rakip olarak büyük umutlarla hayata geçirdiği Google+ kapanıyor.

Yayımlandı

-

google

Google’ın Facebook ve diğer sosyal medya mecralarına rakip olarak büyük umutlarla hayata geçirdiği Google+ kapanıyor. Google, her ne kadar hizmetin kapanma nedeneni kullanım azlığı olarak nitelese de geçtiğimiz aylarda yaşanan veri sızıntısı ve diğer güvenlik sorunlarından dolayı Google+’ın kapılarını kapattığı belirtiliyor.

Google+’da meydana gelen veri sızıntısı, hizmeti 2015 ve 2018 yılları arasında kullanan 500 bine yakın kullanıcının verilerinin ifşa olmasına neden oldu. Şirket konuyla ilgili yaptığı açıklamada verilerin kötü amaçlı kullanıldığına dair herhangi bir durum tespit edilmediğini belirtti.

Google, bu açığı tespit etmesine rağmen aylarca kullanıcılara konuyla ilgili herhangi bir bilgi vermedi. Hizmetteki bir yazılım hatasından kaynaklanan sızıntı sonucunda birçok uygulama geliştiricisi kullanıcıların e-posta adresi, doğum tarihi, cinsiyet ve meslek gibi birçok bilgiye ulaşabildi. Şirket, Facebook’un yaşadığı sıkıntıları göz önünde tutarak zarar görmemek için durumu açıklamamayı tercih etti.

 

Okumaya Devam Et