Bizi takip edin

Haberler

19 yaşındaki genç ödül avcılığından milyonlar kazandı

19 yaşındaki Arjantinli genç HackerOne programında online hizmetlerde ve yazılımlarda bulduğu güvenlik açıkları sayesinde bir milyon dolar kazandı.

Yayımlandı

-

Siber Korsan

19 yaşındaki genç, yazılımlarda ve online hizmetlerde bulduğu açıkları rapor ederek 1 milyon doların üzerinde para kazandı. Santiago Lopez adlı genç 2015 yılında katıldığı HackerOne platformu üzerinden yazılımlarda ve online hizmetlerde güvenlik açıkları bularak para kazanıyor.

Santiago, sadece bu yıl Verizon, Twitter, WordPress ve Automattic adlı şirketlerin ürün ve hizmetlerinde 1670’in üzerinde güvenlik açığı ve hata buldu. Yazılımlardaki güvenlik açıklarını ve hataları bulmayı kendi kendine öğrenen genç beyaz şapkalı korsanların da çok iyi para kazanabileceğini göstermiş oldu.

Santiago, şu anda HackerOne programındaki en başarılı kişiler arasında yer alıyor. Şu ana kadar aldığı en yüksek ödül SSRF ile ilgili bulduğu güvenlik açığından dolayı aldığı 9.000 USD olmuş. Santiago, hem özel hem de kamu kuruluşlarına yönelik ödül programlarına katılıyor ve şimdilik hayatından memnun gibi görünüyor.

Okumaya Devam Et