Bizi takip edin

Son Gelişmeler

Siber korsan, Youtube kanalını tanıtmak için 50 bin yazıcıyı ele geçirdi

Twitter’da @TheHackerGiraffe kullanıcı adını kullanan siber korsan, insanların PewDiePie’ın YouTube kanalına abone olmaları için 50 bin yazıcıyı ele geçirdi.

tarihinde yayımlandı

PewDiePie

Twitter’da TheHackerGiraffe takma adını kullanan siber korsan, insanların PewDiePie’ın YouTube kanalına abone olmaları için 50 bin yazıcıyı ele geçirdi. Korsan, insanların kanala abone olmalarını isteyen broşürü ele geçirdiği yazıcılardan bastırdı.

29 Kasım’da meydana gelen olayda, ev kullanıcılarına yönelik yazıcılardan çok fonksiyonlu üst düzey yazıcılara kadar firmware’i eski ve bağlantı noktası internete açık olan birçok yazıcı etkilendi. Gerçek adı Felix Kjellberg olan İsveçli bir Youtuber’ın PewDiePie kanalına abone olmaya davet eden broşür oldukça ses getirdi. Sadece metinden oluşan broşürde Youtuber’ın rakibi olan kanalın aboneliğinden çıkılması da talep edildi. İsveçli Youtuber’ın şu an 70 milyonun üzerinde abonesi bulunuyor.

Reddit’te açıklama yapan @HackerGiraffe mesajın 50 bin yazıcıya gönderildiğini ancak istenildiğinde bu rakamın 800 bini geçebileceğini belirtti. Korsan, yazıcıları ele geçirmek için Printer Exploitation Toolkit adlı aracı kullanmış.

Okumaya Devam Et