Bizi takip edin

Haberler

İstanbul’da Emekli Maaşlarına Göz Diken ATM Dolandırıcısı Yakalandı

Onlarca vatandaşın parasını çalan dolandırıcı ATM güvenlik kamerası görüntüleri ile tespit edilerek yakalandı.

tarihinde yayımlandı

İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki Esenyurt ilçesinin insan trafiğinin yoğun olduğu meydanını mesken tutan N.Ö. isimli dolandırıcı, ATM’lerden onlarca vatandaşı parasını çaldı

Sadece “önce kart-sonra para” veren ATM makinelerinde işlem yapan kişilere yaklaşan dolandırıcı, bir dizi yalanla amacına ulaşıyordu.

Vatandaşların arkasında belirdikten sonra “bu ATM’de para çekilmiyor” gibi yalanlar öne süren dolandırıcı, ardından da kişilere yaklaşarak yardım etme bahanesiyle tuşlara basıyordu.

Bu sırada rahatsız olan kimseler de kartlarını alarak oradan uzaklaşmaktaydı. Ancak kötü niyetli kişi bu sırada kartın ardından verilen parayı bekliyor ve sanki kendi işlem yapıyormuş gibi görünerek çekiyordu.

Bu yolla 16 kişiyi mağdur ettiği tespit edilen N.Ö., sonrasında paralarının çekildiğini anlayan vatandaşların karakola başvurması sonucu başlatılan ATM güvenlik kamerası incelemeleri neticesinde kimliği belirlenerek yakalandı.

ATM dolandırıcısı emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilerek tutuklandı.

Bankalararası Kart Merkezi’nin geçtiğimiz aylarda yayınlanan ATM videosunu izlemenin ne kadar önemli olduğunu hatırlatan olayın ardından söz konusu paylaşımı haberin devamında sunuyoruz. İyi seyirler dileriz…

 

Okumaya Devam Et