Bizi takip edin

Güvenlik Önerileri

Gizli Instagram hesabınızdaki fotoğraflar ne kadar gizli?

Instagram paylaşımlarını kapalı biçimde, sadece onayladığı kişiler tarafından görülmesini tercih edenler için öteden beri gizli profil özelliği mevcut. Peki size, Instagram profiliniz olsa bile, belli koşullar altında fotoğraflarınıza erişilebildiğini söylesek? Nasıl yapıldığı bu yazımızda.

tarihinde yayımlandı

instagram

Normalde Instagram hesabınızı gizli yaparsanız paylaştığınız fotoğrafları yalnızca arkadaşlarınız görebilir, ancak Instagram’daki bir hata nedeniyle, önceden açık olup da daha sonra gizlenen hesaplardaki fotoğrafların herkes tarafından görülebildiği ortaya çıktı.

Instagram hızlıca bu hatayı giderdi. Öte yandan, dikkat etmeniz gereken birkaç nokta daha var. Instagram’da arkadaşınız olmayan birisi gizli bir Instagram fotoğrafınızın adresine girse bile “sayfa bulunamadı” hatası alır. Ama bir fotoğrafı Instagram uygulaması üzerinden Facebook veya Twitter’da paylaşırsanız o fotoğraf artık açık hale gelir.

Yani fotoğrafın adresini bilen herkes fotoğrafı görebilir ve başkalarıyla paylaşabilir. Bunu denemek için, gizli olduğunu bildiğiniz bir profilin Facebook hesabına girin ve orada paylaşılmış Instagram fotoğraflarından birinin linkini kopyalayın; Instagram oturumu açılmamış tarayıcınıza adresi yapıştırıp açmaya çalışın. Gördüğünüz gibi, gizli Instagram profiline ait fotoğrafın bağlantısı elinizdeyse, o kişiyi takip etmeseniz bile açmanız mümkün.

Bunun önüne geçmek için yapmanız gereken, Instagram’da kalmasını ve sadece onay verdiğiniz fotoğrafları Facebook’ta paylaşmayın.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir