Bizi takip edin

Haberler

FlexBooker, Yaşadığı Veri İhlali Nedeniyle Kullanıcılarından Özür Diledi

Bulut tabanlı planlama platformu FlexBooker, AWS sunucularının geçtiğimiz Aralık ayında saldırıya uğradığını ve kullanıcılarına ait verilerin ihlal edildiğini duyurdu…

tarihinde yayımlandı

FlexBooker, yakın zamanda büyük bir veri ihlali yaşadı ve bundan yaklaşık 3,7 milyon kişinin etkilendiği görülüyor. Platform, geçtiğimiz günlerde 3,7 milyon kullanıcısına ait hassas bilgileri içeren bir veri ihlali için özür de diledi.

Şirket yaptığı açıklamada 23 Aralık’ta kısa adı AWS olan Amazon Web Services sunucularının güvenliği ihlal edildikten sonra müşteri veri tabanının bir kısmının ele geçirildiğini söyledi. FlexBooker, saldırının bir parçası olarak “sistem veri depolamasına da erişildiğini” kaydetti. Açıklamada yedek veri tabanını geri yüklemek için Amazon ile çalıştıkları ve sistemin 12 saat içinde normale döndüğü bilgisi de yer aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan bir FlexBooker yetkilisi, “Etkilenen tüm taraflara bir bildirim gönderdik ve hesaplarımızın yeniden güvenliğini sağlamak için barındırma sağlayıcımız Amazon Web Services ile çalıştık. Bu sorunun neden olduğu rahatsızlıktan dolayı çok özür dileriz” dedi.

Sözcü, verilerin “adlar, e-posta adresleri ve telefon numaralarıyla sınırlı” olduğunu ve kullanıcıları ihlalden haberdar eden bir web sitesinin de aynı şeyi aktardığını ifade etti.

Okumaya Devam Et