Bizi takip edin

Veri Gizliliği

Facebook’taki hata 6,8 milyon kullanıcının fotoğrafını açığa çıkardı

876 geliştirici tarafından geliştirilen 1.500’ün üzerinde uygulama 6,8 milyon kullanıcının özel fotoğraflarına erişmiş olabilir

Yayımlandı

-

Facebook

2018 yılında güvenlik açısından zor günler yaşayan Facebook’un sıkıntıları bitmiyor. Facebook, milyonlarca kullanıcıyı etkileyen güvenlikle ilgili başka bir olayı açıkladı. Bu olayda, API’lerde yer alan bir hata yaklaşık 6,8 milyon kullanıcının özel fotoğraflarını açığa çıkardı.

Güvenlik açığına yol açan fotoğraf API’si 13 – 25 Eylül tarihleri arasında sistemde kullanılmış. Dolayısıyla bu API’yi kullanan 1500’ün üzerinde uygulamanın kullanıcıların özel fotoğraflarına erişme ihtimali bulunuyor. Şu an için bu uygulamaların kullanıcıların özel fotoğraflarına erişip erişmedikleri hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

Facebook, bu 1500 uygulamaya fotoğraflarına erişim yetkisi veren ve bu durumdan etkilenmesi muhtemel kullanıcıları bilgilendirmeye başladıklarını açıkladı. Kullanıcılar dilerlerse bu uygulamaları kaldırabilecekler. Kullanıcılar aynı zamanda etkilenip etkilenmediklerini özel olarak hazırlanmış bir sayfadan öğrenebilecekler.

Okumaya Devam Et