Bizi takip edin

Son Gelişmeler

2018 Kış Olimpiyatlarını vuran siber saldırganlar tekrar iş başında

siber saldırgan grubu, tekrar harekete geçerek Avrupa, Ukrayna ve Rusya’da bulunan çeşitli biyoloji, kimya ve finansal sektörde hizmet veren üretim tesislerine ve şirketlere saldırılarda bulundu.

tarihinde yayımlandı

Siber Saldırganlar

Bu yıl Güney Kore’de düzenlenen 2018 kış olimpiyatları BT sistemlerine saldırıda bulunan siber saldırgan grubu, tekrar harekete geçerek Avrupa, Ukrayna ve Rusya’da bulunan çeşitli biyoloji, kimya ve finansal sektörde hizmet veren üretim tesislerine ve şirketlere saldırılarda bulundu.

Henüz tam olarak hangi ülkeye ait olduğu ya da hangi grup olduğu dahi belirlemeyen saldırganlar, mayıs ayından bu yana saldırılarına devam ediyor. Saldırıları analiz eden güvenlik araştırmacıları kullanılan yöntemlerin ve zararlı yazılımların kış olimpiyatlarında kullanılan yöntemler ve zararlı yazılımlarla neredeyse aynı olduğunu belirlediler.

Saldırganlar sofistike yöntemler kullanıyor

Siber saldırganlar, güvenlik yazılımlarının tespit edememesi için oldukça sofistike yöntemler kullanıyorlar. Siber saldırganlar, kullanıcılara e-posta göndererek tuzağa düşürüyor ve ele geçirdikleri kullanıcı bilgilerini kullanarak saldırılarını gerçekleştiriyorlar.

Uzmanlar saldırılardan korunmak için gelen e-posta mesajlarına çok dikkat edilmesi gerektiği yönünde uyarıda bulunuyorlar.

Okumaya Devam Et